Hemen Ara

Bizi Arayın

0505 733 39 75

Çalışma Saatleri

Pzt - Cuma 9.00 - 22.00

TYT-AYT Sınavlarına Hazırlık İçin Neler Yapabilirsiniz?

Üniversite” her genç için yeni bir macera, daha da ötesinde gerçek hayata bir sıçrayış demektir. Düşünün ki, üniversite sonrası güzel bir mesleğiniz olacak ve hayallerinize ulaşacaksınız. Ancak biliyorsunuz ki hayallere ulaşmanın ilk adımı, üniversiteye yerleşmek olacak…

Sınav hazırlığı, bir yandan devam eden okul süreci bir yandan sınav süreci derken sizleri epey yoruyor, bunu en yakından bizler biliyoruz. Ancak bazı teknikler ve ufak bilgilerle bu sürecin yönetimini de yine en iyi siz yapacaksınız, buna emin olun! Bizler de “üniversite sınavına nasıl hazırlanmalıyım?” sorusuna destek olabilmesi için birkaç kritik noktada sizi bilgilendirmek istedik. Daha fazla soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz. TYT-AYT sınavlarına hazırlık, LGS sınavına hazırlık ve özel ders talepleriniz için de bize ulaşmaktan çekinmeyin…

Ders Çalışmak için Programınızı Hazırlayın

Program hazırlamak, biraz klişe olabilir ama elbette ki bunu yapmış olmak için yapmamalısınız. İşte bunu yaparsanız, klişenin dışında çıkabilirsiniz. Bu yüzden size özel, neyi nasıl yapıp neyi nasıl yapamayacağınızı kendiniz belirleyip, bu programa sadık kalmalısınız. Tabii bunları 2021 YKS dönemi için konuşuyoruz. Sınava vakit varken bir zaman çizelgesi çıkarmak yaz dönemine henüz girmemişken sizin yararınıza olacaktır. Bu çizelge/programda hangi derse ne kadar ayırmanız gerektiğini, kaç soru çözmeniz gerektiğini yazın ve üzerine notlar alarak kendinizi motive edin.

Notlar Tutarak Çalışın

Ders çalışma yöntemleri ve teknikleri kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Ancak bilinen bir şey var ki not tutarak çalışmak verimi kesinlikle artırmaktadır. Sorular çözerken, arkadaşlarınızla çalışırken, hocanızdan cevaplar alırken mutlaka not tutmaya özen gösterin ve sonrasında da notlarınıza dönüp dönüp bakın. Ne kadar yararı olduğuna inanamayacaksınız!

Motivasyonu Eksik Tutmayın

Her an her dakika ders çalışmak gibi bi’ istek ya da motivasyona sahip olamayacaksınız elbette ama kendinizi motive ederseniz bu süreleri daha yukarıya çıkarabilirsiniz. YKS, AYT, TYT ve LGS sınavları için özel ders verdiğimiz tüm öğrencilerimize, psikolojik olarak bu şekilde destek de sunmayı ihmal etmiyoruz. Bu da onları gözlemlediğimiz kadarıyla başarıya ulaştırmakta önemli bir etken. Kendinizi motive etmek için aşırıya kaçmadan, sevdiğiniz yiyeceklerden tüketebilir ya da en sevdiğiniz müzisyenin şarkılarından dinleyebilirsiniz.

Mola Zamanlarını İyi Ayarlayın

Motivasyonunuzu kaybetmemek ve yorgunluktan dolayı kayıplar yaşamamak için aralıksız ders çalışma yerine molalarınızı kendinizin ayarladığı bir çalışma sistemi oluşturun. Molalı çalışmanın birden fazla tekniği olmakta birlikte en sık kullanılan teknik 30-40 dakikada bir 15’er dakikalık molalar olabilir. Bu molalar zararsız olduğu kadar, sizi daha çok motive edecektir. Performansınızın yükseldiğini kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Previous

Next

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi09:00 - 22:00
  • Salı09:00 - 22:00
  • Çarşamba09:00 - 22:00
  • Perşembe09:00 - 22:00
  • Cuma09:00 - 22:00
  • Cumartesi09:00 - 19:00
  • Pazar10:00 - 17:00
Son Yazılar